Browar w Żywcu

Będąc przejazdem w Żywcu nie sposób ominąć miejsca, które jest jego wizytówką, a mianowicie Muzeum Browaru. Tradycja piwowarska sięga czasów średniowiecza, natomiast Browar Żywiec powstał w 1856 roku z inicjatywy Albrechta Fryderyka Habsburga.

Rezerwując noclegi w Żywcu wiele kwater wypoczynkowych posiada zniżki oraz rabaty na pobliskie atrakcje, a więc warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego lokum. Miasto to jest atrakcyjne pod każdym względem. Szeroko rozwinięta baza turystyczna, a także przepiękne walory przyrodnicze jak i wielość zbytków działają jak magnes na turystów.

Jeśli chodzi o Muzeum Browaru, to jest to świetna forma na spędzenie wolnego czasu ze względu na oryginalność wystroju oraz robiące duże wrażenie prezentacje zabytków. Turyści zwiedzający budynek poznają historię z nim związaną oraz współczesną działalność. Przechodząc obok zabytków i różnych ciekawych miejsc wewnątrz browaru można dowiedzieć się wielu ciekawostek, a to dzięki przewodnikowi, który w bardzo ciekawej formie opowiada z zamiłowaniem o kolejnych atrakcjach. Dużym plusem jest fakt, iż można robić bezustannie i bez ograniczeń zdjęcia każdej ekspozycji. Pod koniec zwiedzania przy wyjściu każdy uczestnik w ramach odwiedzenia Browaru otrzymuje świeżo wyprodukowane piwo, które zasadniczo różni się smakiem od tego, które zastać można w sklepach. Muzeum Browary Żywiec leży na Szlaku Zabytów Techniki i od niedawna jest jedną z czterech gwiazd techniki na tym szlaku.

Odwiedzając tą malowniczą miejscowość warto zwiedzić te miejsca , które są cechą charakterystyczną i symbolem dla miasta. W Żywcu jest wiele atrakcji i wiele miejsc wartych obejrzenia lecz to z czego słynie to zdecydowanie i niezmiennie od wielu lat – Żywiecki Browar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>