Karpacz – różnorodny wypoczynek w pięknym górskim klimacie

Wyjątkowe miejsce, pełne atrakcji, z malowniczymi widokami, taki właśnie jest Karpacz. To zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych kierunków na urlop w okolicach górskich. Tu znajdziemy najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę, do której dotrzeć możemy na różne sposoby. Liczne szlaki turystyczne skrywają w sobie wiele urokliwych miejsc, a samo miasteczko do zaoferowania ma wyjątkowe atrakcje i wartościowe zabytki.

Baza noclegowa zapewnia nam poranki, podczas których wraz ze wschodem podziwiać możemy stoki, na których w trakcie dnia szusować możemy na nartach. Ku temu sprzyjają również liczne wyciągi i wypożyczalnie sprzętu, w których do dyspozycji mamy też usługi instruktorów. Umiarkowany stopień trudności sprzyja nauce, a my możemy próbować swoich sił w każdej dyscyplinie. Popularne obok snowboardu jest także narciarstwo biegowe, które uskuteczniać możemy na specjalnie przygotowanych trasach o długości 2500 m i dwóch mniejszych pętlach. Karpacz to miasto, które odwiedzić warto także latem. Do dyspozycji mamy wiele zabytkowych budowli, które obok naturalnego ukształtowania i skrywających się w okolicy szczytów, kopalni oraz wodospadów, są głównym powodem przyjazdu.

Możemy tu między innymi zobaczyć Świątynie Wang, która powstała w norweskim miasteczku na przełomie XII i XIII wieku. Do Polski przybyła dzięki królowi pruskiemu Fryderykowi Wilhelmowi IV, który za namową hrabiny Von Reden [info: https://pl.wikipedia.org/] podarował go gminie. Wart uwagi jest także Zamek Książ, który jest trzecią największą tego typu budowlą na ziemiach polskich. Ciekawa atrakcja turystyczna, skrywa w sobie wiele tajemnic, wyjątkową legendę, sięgającą roku 933 oraz niezwykłą mieszankę architektoniczną. Piękne położenie czyni to miejsce iście bajkowym, a zwiedzanie zamku, łączy się z prawdziwym przeżyciem i zapoznaniem z kulturą XIII-wiecznego przepychu.

Nie zapominajmy, że Karpacz posiada w swej ofercie także atrakcje dla najmłodszych, a wśród nich, takie perełki jak Muzeum Zabawek, stworzone w dawnym dworcu kolejowym, park rozrywki w stylu westernu, park linowy oraz wiele innych, które także dorosłym przyniosą ogrom wrażeń. Karpacz to baza noclegowa [info: http://meteor-turystyka.pl/] przygotowana dla wymagających turystów, mimo że oferowane ceny do wygórowanych nie należą. Spędzenie doby w tym miejscu to wydatek, zaczynających się już od 50 złotych, a komfort, jaki w zamian otrzymujemy, pozwoli cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>