Ostrowo – morze i Kaszuby

Ostrowo to urokliwa wioska położona nad Morzem Bałtyckim, oddalona o niecałe 4 kilometry od Jastrzębiej Góry, położona równolegle do rzeki Czarnej Wdy. Wioska jest położona na górce nazywanej „Kępą Ostrowską”, nazwa wywodzi się z historii tego miejsca, ponieważ jest położone na wzniesieniu a kiedyś morze zalewało pobliskie tereny oszczędzając jedynie tą wioskę. Ostrowo znajduje się pośród lasów sosnowych, łąk nadmorskich i jedną z większych atrakcji Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Lisi Jar to kolejna atrakcja w okolicy, jest to wąwóz położony na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego głębokość to nawet 50 metrów! Pośród lasów bukowych robi to fenomenalne wrażenie. Wąwóz ma długość około 350 metrów, powstał w wyniku erozji. Jednak kiedyś był znacznie wyższy, dzisiejsza długość nie robi wcale wrażenia jeśli spojrzymy na wcześniejsze rozmiary, a sięgały one około 10 kilometrów długości. Niestety Morze Bałtyckie nie oszczędziło tego wąwozu i w skutek coraz to większych powodzi po prostu pochłonęło ogromną jego część. Na końcu znajduje się obelisk upamiętniający króla Zygmunta III Wazę, którego uratowano po nieudanej wyprawie po szwedzką koronę.

W okolicy Ostrowa znajduje się również pięciokilometrowa ścieżka dydaktyczna, która swój początek ma przy leśniczówce a kończy się za rezerwatem Bielawa ➨(www.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Bielawa). Znajdują się tu liczne gatunki zwierząt i roślin to właśnie tutaj zatrzymują się stada żurawi, które liczą kilkadziesiąt osobników. Jednak Ostrowo nie posiada zbyt wiele atrakcji, jest wybierane raczej jako miejscowość wypadowa w dalsze rejony do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, Karwi oraz niewątpliwie Jastrzębiej Góry. Baza noclegowa ➨() jest tutaj dość wysoko rozwinięta, ale na pewno sprawdzi się dla osób, które szukają ekonomicznej wersji noclegów. Jako, że miasto nie należy do tych najbardziej rozpoznawalnych na mapie polskiego wybrzeża ceny są na prawdę niskie i to właśnie dla tego je wybrać. Oczywiście ogromnym walorem tego miejsca jest spokój i cisza jaka tu panuje, naprawdę można się tutaj wyciszyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego, jest to znakomite miejsce do wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>