Sejny – perła Podlasia

Sejny można powiedzieć, że są miastem wyjątkowym. Nieskażone żadnym ciężkim przemysłem, z dziewiczą przyrodą, pięknymi krajobrazami a w dodatku z mnóstwem dostępnych atrakcji dla turystów. Miasteczko jest położone na Suwalszczyźnie, zaledwie 10 kilometrów od granicy z Litwą co otwiera mnóstwo nowych horyzontów, bardzo popularne wśród turystów spędzających tutaj swoje wakacje są dzięki lokalizacji autokarowe wycieczki do Wilna, było to kiedyś miasto Polskie i jest tam mnóstwo polskiej spuścizny i kultury. Będąc tutaj warto odwiedzić Augustów.

Sejny słyną również z dużej ilości ścieżek pieszych i rowerowych, dzięki czemu są znakomitym miejscem do aktywnego wypoczynku, przebiega tędy nawet międzynarodowa trasa rowerowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również Kanał Augustowski, którego łączna długość to ponad 100 kilometrów, ale aż 80 leży po stronie Polski. Kanał składa się zarówno ze sztucznie wykopanych części, koryt rzecznych i jezior. Atrakcjami okolicy są liczne rezerwaty przyrody takie jak Wigierski i Biebrzański Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, Puszcza Augustowska, rezerwaty przyrody Kukle i Łempis oraz Rezerwat Ostoja Bobrów Marycha.

W Stańczykach znajduje się bardzo popularny wśród turystów obiekt, którym są najwyższe w Polsce mosty kolejowe, mają one wysokość nieco ponad 36 metrów. Bardzo rozpoznawalnym wydarzeniem są coroczne, międzynarodowe targi turystyczne i wędkarskie w Sejnach. Organizuje je Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej "Pojezierze Suwalsko Augustowskie". Sejny w ten sposób promują się oraz całe Podlasie na arenie międzynarodowej, ponieważ jest to jeden z piękniejszych obszarów Polski, jeszcze nie do końca odkryty, ale rozwija się w bardzo szybkim tempie. Na imprezie można podziwiać kulturę i sztukę okoliczną, spróbować regionalnej kuchni oraz podziwiać występy artystyczne. Do tej pory w targach brali udział przedstawiciele takich krajów jak Litwa, Białoruś, Ukraina, Estonia, Rosja z części obwodu Kaliningradzkiego, Bułgaria, Finlandia a nawet RPA. Podlasie to prężnie rozwijająca się turystycznie część Polski, różnorodna infrastruktura noclegowa w Sejnach (info: Meteor) jest już dobrze rozwinięta, ale jeszcze powstają cały czas nowe ośrodki noclegowe, jest to znakomity przykład jak powinny rozwijać się miejscowości turystyczne, bardzo to przypomina Bieszczady, również kiedyś słabo znane a dziś potęgę polskiej turystyki.

Jedna myśl na temat “Sejny – perła Podlasia”

  1. Wow, nigdy nie czytałam tak ciekawych informacji o tym regionie… ! chyba trzeba w końcu jechać na Podlasie ! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>