Spokojny pobyt nad Bałtykiem – Rusinowo

Wybrzeże Morza Bałtyckiego od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem w sezonie letnim. Nie ma w tym nic zaskakującego, ostatecznie malownicze plaże nad Bałtykiem są nie tylko piękne, ale także zapewniają wspaniały wypoczynek. Tym osobom, które chciałyby spędzić urlop w miejscu stosunkowo spokojnym, które nadaje się również na wczasy z dziećmi, chcielibyśmy zarekomendować Rusinowo. Ta niezbyt duża miejscowość, która znajduje się w pobliżu bardziej znanego Darłówka, to znakomity wybór.

Rusinowo to spokojne letnisko, które powinno przypaść do gustu wszystkim osobom szukającym odpoczynku od gwarnego miasta. Ogromnym atutem tego lubianego letniska jest jego położenie. Rusinowo leży bezpośrednio nad brzegiem morza. Od samej miejscowości plaża oddzielona jest jedynie pasem lasu. Z centrum wsi odległość do plaży wynosi około 2 kilometry, oczywiście można zdecydować się na kwatery położone bliżej. Plaża w Rusinowie jest stosunkowa szeroka, nie ma na niej kamieni. To plaża dla wszystkich, którzy nie przepadają za tłokiem. Co ważne, bez problemu można zaparkować samochód w bezpośrednim sąsiedztwie plaży.

Rozległa plaża w Rusinowie to wspaniałe miejsce, jednak pogoda nad polskim morzem jest dość kapryśna. Co, jeśli zacznie padać deszcz lub nagle się ochłodzi? Na szczęście w pobliżu Rusinowa możemy skorzystać z oferty dwóch interesujących parków wodnych. Pierwszy z nich to nowoczesny aquapark w położonym niedaleko Jarosławcu, drugi to Park Wodny Jan. Oba kompleksy dysponują basenami o różnych gabarytach, zjeżdżalniami, jacuzzi, saunami itd. Zdecydowanie można tutaj zawsze liczyć na urozmaicony odpoczynek.

Podczas urlopu w Rusinowie warto odwiedzić także znajdujący się tutaj zabytkowy kościół. Najstarszy udokumentowany zapis na temat tutejszego kościoła potwierdza, że istniał on już pod koniec XV wieku. Kościół znajduje się w centrum wsi. Jednonawowy kościół na planie prostokąta został odnowiony w XIX wieku, co tłumaczy, dlaczego odpowiada popularnym wtedy stylom historyzującym. Dobrze byłoby naturalnie zarezerwować wcześniej dobre noclegi w Rusinowie (kliknij -> Meteor). Na całe szczęście dla turystów teraz nie ma z tym większych problemów. Nieważne czy szukacie wygodnych pokojów gościnnych, korzystnych cenowo kwater prywatnych czy może domków letniskowych – baza noclegowa w Rusinowie jest wyjątkowo atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>