Wakacyjny czas w Zamościu

Miasto położone w województwie lubelskim można śmiało nazwać najpiękniejszym w całym rejonie. Zamość, o którym mowa powstał w XVI wieku według projektu stworzonego przez Bernardo Morando na zlecenie Jana Zamoyskiego. Miasto jak na swojej czasy było zaprojektowane nowocześnie i do dziś – kilkaset lat później – robi niezapomniane wrażenie na każdym kto choć raz spędzi w nim kilka dni.

Główne atrakcje Zamościa

Odwiedzając to malownicze miasto warto nastawić się przede wszystkim na zwiedzanie, bowiem na jego terenie nie brakuje obiektów, które są warte uwagi. Najistotniejszym punktem Zamościa wydaje się Rynek Wielki, który miał być miejscem reprezentatywnym miasta, bowiem handel odbywał się w innych jego częściach. Sam rynek jest wyjątkowo piękny, otaczają go stare kamieniczki, które tworzą wyjątkowy klimat. W nocnej pierzei rynku mieści się ogromny ratusz. Co ciekawe sprawia on wrażenie obiektu niezwykle symetrycznego, bowiem ze względu na jego imponujące gabaryty trudno zobaczyć zaledwie 130 cm. różnicę w długości dwóch skrzydeł. Z wieży ratuszowej w sezonie wakacyjnym słychać hejnał odgrywany przez trębacza – warto wspomnieć, że jest on odgrywany na trzy strony świata, a to za sprawą niechęci Jana Zamoyskiego do Krakowa, nie chciał on, aby trąbiono w kierunku nielubianego miejsca. Rynek Solny przez wiele wieków stanowił plac targowy miasta. Uległo to zmianie dopiero w 1942 roku. Co ciekawe rynek swoją nazwę zawdzięcza soli, którą przechowano w tym miejscu przez wiele lat, a która sprowadzana była z Rusi oraz podkrakowskiej Wieliczki. Dużą atrakcję Zamościa stanowi tamtejszy Park Miejski. Duża ilość zieleni oraz malowniczych alejek sprawiają, że codziennie tamtędy spacerują zarówno wczasowicze jak również mieszkańcy miasta. Ciekawą opcją jest przepłynięcie się łódką po stawie znajdującym się na terenie parku.

Noclegi w Zamościu

Przyjeżdżając do Zamościa należy jak najwcześniej zatroszczyć się o znalezienie odpowiadającej turystom bazy noclegowej, bowiem miasto cieszy się dużym zainteresowaniem wczasowiczów z całej Polski. Na terenie Zamościa działa wiele obiektów, w których można zaleźć zakwaterowanie, a należą do nich między innymi hotele i hostele w centrum miasta, a także liczne pensjonaty i ośrodki wczasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>